Užijte si Brno jako my

Brno

Rivalitou mezi dvěma nejvýznamnějšími českými městy se baví celá země. Brno je po Praze z hlediska velikosti druhé, nicméně ve schopnosti dělat si psinulegraci samo ze sebe jednoznačně vyhrává. Metropole Moravy má navíc naprosto odzbrojující šarm a svéráznou gastronomickou scénu.
Vila Tugendhat

Vila Tugendhat

Na malé rozloze centra města se nachází nespočet betelnýchskvělých staveb různých stylů. Největším architektonickým lákadlem je však funkcionalistická vila Tugendhat, místo s neuvěřitelným charismatem a příběhem, který se vám vryje do paměti. Rezervujte si prohlídku dopředu, protože jinak vás o tu čistou krásu zapsanou na seznamu UNESCO připraví někdo jiný. Nezbylo na vás? Dejte si sraz na ČářeČeská ulice a córnite seprojděte se po dalších brněnských vilách a kavárnách z počátku 20. století.
Spontánní atmosféra Jakubského náměstí

Spontánní atmosféra Jakubského náměstí

Jestli to v Brně někde jede ve dne v noci, je to v okolí kostela sv. Jakuba ze 13. století. Tohle místo je prošpikované originálními hospodami, bary a kavárnami, kde se mísí mládí se stářím, studenti s pracujícími a místní s turisty (ano, i Pražáky). A když se v létě zábava vyvalí ven na ulici, sociální sítě padají pod náporem nových přátel a hashtagů. My v okolí JakubákuJakubské náměstí chodíme na škopekna pivo s přáteli opravdu rádi!
Ráj gastronautů a foodies

Ráj gastronautů a foodies

Mimochodem, Brno je srdcem Moravy, jejíž obyvatelé se vyznačují abnormálně vysokou mírou pohostinnosti. Abyste se v té záplavě našich do detailu dotažených podniků trochu lépe zorientovali, doporučujeme vám nezávislý projekt Gourmet Brno. I hipster s alergií na ne-bio bezlepkovou mouku si díky němu může vybrat, kam zajít na gábljídlo. Doporučujeme začít na ZelňákuZelný trh.
Brno úsměvné i seriózní

Brno úsměvné i seriózní

Aby se neřeklo, projdeme se trochu po štatlucentrum města a seznámíme vás s našimi památkami. Ty nové vážně nebereme – třeba sochu markraběte Jošta na koni nebo hodinový stroj na náměstí Svobody, který každý den v 11 h vypustí skleněnku. Zato ty staré nám pokaždé vezmou dech – ať už při výstupu na věž gotické katedrály sv. Petra a Pavla, nebo na Špilashrad Špilberk. Stejně je ale nejlepší sednout na šalinutramvaj a trochu se projet, ať vidíte i to, co před vámi oficiální místa tají.
Poznejte Pálavu všemi smysly

Poznejte Pálavu všemi smysly

Když už budete na jihu Moravy, byl by hřích se neprojet na kole po kouzelné oblasti Pálavy s bílými skálami, lesy a stepmi. Z jejích hradů a vrchů budete mít rozhled na vinařskou oblast světového významu. A až budete mít po výletě, přijeďte k nám do sklípku na koštdegustaci vína, trochu si s námi béknoutzazpívat si  a hodit škrpálemzatancovat si za doprovodu cimbálovky.
Adrenalin a příroda v okolí Brna

Adrenalin a příroda v okolí Brna

Abychom mohli provětrat svůj vágenauto nebo burglumotorku a zažít trochu divočiny, hned za Brnem jsme si postavili závodní Masarykův okruh. Tak co, troufnete si ho vyzkoušet? Jestli ne, zajeďte se podívat na další místo, ze kterého se vám zatočí glocnahlava – do Moravského krasu s Punkevními jeskyněmi, kterými se dostanete na dno naší nejznámější propasti Macochy, a navíc si užijete dobrodružnou projížďku na lodičkách na podzemní říčce Punkvě. Další tipy na výlety po okolí najdete například tady nebo tady.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Spinner