Udržitelnost ikonky

Udržitelnost ikonky

Udržitelnost ikonky
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos hymenaeos. Aenean id metus id velit ullamcorper pulvinar.

HTML Widget Table

 

Pěší stezky

Česko má jednu z nejhustších a nejlépe značených sítí turistických tras na světě. Projít můžete 40 000 kilometrů well-connected stezek. Na jejich dokonalém značení nepřetržitě pracují Czech Tourist Club members on a voluntary basis již od 19. století. 

Železniční doprava 

Železniční síť v Česku je nejhustší v Evropě! V průměru vede po každém 1 000 kilometrů čtverečních 120 kilometrů kolejí. Vlakem dojedete i do zapadlých koutů republiky. I proto jsou Češi jedni z nejnáruživějších uživatelů vlakové dopravy v Evropě – na cestu vlakem vyrazí v průměrů 17krát ročně. 

 

Přírodní rezervace a parky 

17 % rozlohy celé České republiky pokrývají 4 národní parky, 26 chráněných krajinných oblastí a více než 2 000 dalších chráněných území. 

Voluntary tree planting 

Vracíme život do naší krajiny! 10 milionů nově vysázených stromů mimo les do konce roku 2025. To je cíl iniciativy Sázíme budoucnost, která s pomocí 50 000 dobrovolníků doposud vysadila více než 2 miliony stromů! Pro zdravou krajinu a odolná města.

   

Léčivé přírodní zdroje 

Málokde na světě se k léčbě nejrůznějších onemocnění využívají přírodní zdroje v tak hojné míře jako v Česku. Dostatek termálních a minerálních pramenů, rašeliny, bahna a slatiny, zřídelních plynů či specifické klimatické podmínky jsou bohatstvím, díky kterým má české lázeňství dlouhou a pevnou tradici. 

Třídění odpadu 

Česko má jeden z nejlevnějších a nejefektivnějších systémů třídění a recyklace odpadu na světě. Češi mají k dispozici více než 272 000 kontejnerů na třídění, které se nacházejí v průměru 90 metrů od domova. Ve správném kontejneru skončí více než 90 % papíru! 

 

 

Grid Widget