Jarné inšpirácie z Česka

Jarné inšpirácie z Česka

HomeNewslettersJarné inšpirácie z Česka
Milí cestovatelia,

prinášame vám novú porciu inšpirácie o Česku. Cestovať síce nemôžeme, ale študovaniu a robeniu plánov nám, našťastie, nič nebráni.

Napriek aktuálnej situácii sa podarilo v Českej republike dokončiť niekoľko dlhodobých rekonštrukcií a pripraviť pre návštevníkov nové expozície - vybrali sme pre vás symbolicky 21 turistických noviniek pre sezónu 2021

Ukážeme vám tiež viaceré zaujímavé prírodné, ale aj človekom vytvorené skvosty. Tušili ste, že keď nemôžete ísť do Prahy, príde Praha za vami? Stačí si pozrieť niektorú z virtuálnych prehliadok. Kde sa nachádza to najvyššie alebo najväčšie u našich susedov sa dozviete v článku o českých velikánoch. Do sveta skla, techniky a architektúry vás prenesieme vďaka 5 tipom, kam za architektúrou.

V marci uplynie presne 550 rokov od odchodu kráľa Jiřího z Poděbrad. Vedeli ste, že ako prvý v dejinách prišiel s návrhom "Európskej únie"? Nielen o tom sa dočítate v priloženom článku. K ďalším jubilantom patrí Zdeněk Miler - autor slávneho krtka, ktorý sa narodil pred 100 rokmi. Ako sa krtko stal cestovateľom alebo astronautom, sa dozviete nižšie.

Želáme príjemné čítanie, a predovšetkým, aby ste si ho užili v zdraví!

CzechTourism Slovensko

OdporúčameRadi by sme sa s vami podelili o skvelú novinku - nájdete nás už aj na Instagrame! 
Naše príspevky môžete sledovať TU