Karlovy Vary

Užijte si Karlovy Vary jako my

Karlovy Vary

K nám do Varů se jezdí hlavně ze třech důvodů, které tvoří základ místního receptu na spokojený život: Jsou to termální lázně, známý bylinný likér a kvalitní film. Ale čtěte dál, lákadel pro všechny generace tu máme mnohem více.
Pohodový život lázeňských hostů

Pohodový život lázeňských hostů

Je zde slušným zvykem se alespoň jednou denně ukázat na kolonádě a znalecky degustovat termální a minerální prameny různých chutí, teplot a účinků na zdraví. Korzo obvykle zakončíme s vyhlášenou lázeňskou oplatkou v ruce u hlavního pramene jménem Vřídlo o teplotě 73,4 °C. Jelikož obvykle tryská až do výše 12 metrů, bolí nás pak za krkem, a tak přicházejí na řadu léčebné procedury, kterých tu poskytují 52 druhů.
Místní proslulé značky

Místní proslulé značky

Historii města psaly i tři tradiční české značky z Karlových Varů, kterým se podařilo udělat díru do světa. Jsou jimi porcelánka Thun, sklárna Moser a likérka Becher s legendární béžovkou neboli třináctým karlovarským pramenemBecherovkou. Když si procházíme jejich poutavé expozice, svým dětem hrdě vyprávíme o „zlatých českých ručičkách“. Ačkoli... nezní ta jména spíše německy?
Filmový festival

Filmový festival

Na začátku července se naše hlavní město neoficiálně stěhuje právě sem. Na prestižní filmový festival do Karlových Varů míří konvoje českých i světových celebrit, novinářů a [baťůžkářů], aby se zde týden oddávali nejen kinematografickým zážitkům. Mimo jiné to tady na červeném koberci před Thermalemhotel Thermal – základna festivalu roztáčel třeba Travolta. Letní prázdniny začínají ve Varech!
Lanovka na Dianu

Lanovka na Dianu

Ti, kteří minerálním pramenům zrovna neholdují, jistě ocení náš tip, kam utéct před lázeňskými hosty. Jen kousek od PuppuGrandhotel Pupp je stanice lanovky, kterou se vozíme na rozhlednu Diana. V jejím okolí je spousta krásných lesních cest, altánků, s posezením a třeba také motýlí dům, který oceňují hlavně děti a romantické páry. Po cestě dolů se fotíme u sochy kamzíka, který je typickým symbolem našeho města.
Vodáci na řece Ohři
Jestli jsme v něčem mistři světa, tak je to rekreační jízda na kánoích. Kdo ještě nikdy nebyl na vodě, měl by to zkusit u nás. Není větší pohoda než si ve Varech půjčit loď nebo raft, namazat se (krémem proti slunci) a nechat se unášet pomalým proudem napříč malebnou krajinou kolem SvatošekSvatošských skal až ke hradu Loket. Cvaknout sepřevrátit se není žádná ostuda, berte to jako vodácký křest. Tak ahóóój!
Golfový ráj

Golfový ráj

Nejen v lázních, ale i na golfu pracujeme na svém hendikepuúroveň amatérského golfisty. Nedá se říct, že by to byl úplně tradiční český sport, ale z nějakého důvodu se mu v tomto kraji mimořádně daří. V posledních dekádách zde vyrostlo hned několik golfových klubů, které nabízejí kromě špičkových služeb také nádherné výhledy do krajiny Krušných hor. Takže když nám to tam zrovna nepadá, můžeme se aspoň kochat přírodou a srkat latté.
Výlety po okolí

Výlety po okolí

Léčebné procedury je dobré prokládat také mírnou fyzickou aktivitou. Rájem zimních sportů a adresou, kam posíláme dopisy Ježíškovi, je nejvýše položené město v České republice, kterému neřekneme jinak než BožákBoží dar. V překrásných MariánkáchMariánských Lázních posloucháme zpívající fontánu a v lázních Kyselka pijeme minerálku přímo z pramene. Další tipy na výlety naleznete zde.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Spinner