Liberec

Užijte si Liberec jako my

Liberec

V žádné jiné krajské metropoli to nemají tak blízko do hor jako my. Stačí sednout v centru na tramvaj a vystoupit přímo pod sjezdovkou. Nebo skočit na bus a o chvilku později už se kochat výhledy z hřebenů JizerekJizerských hor. V Liberci, městě sportujících inženýrů (tohle neradi slyšíme), ale máme o zábavu postaráno i díky jedinečné zoo nebo zážitkovému vědeckému parku.
Dominanta Ještědu

Dominanta Ještědu

Na nepřehlédnutelnou stavbu na vrcholu hory Ještěd z přelomu 60. a 70. let nedáme dopustit. K futuristicky vyhlížejícímu vysílači s hotelem se vyvážíme lanovkou a připadáme si jako v Bondovce. Po splnění gastronomické mise v místní restauraci se opět vydáváme dolů. Nejzábavnějším způsobem je koloběžka, kterou ujíždíme všem záporňákům zpátky do Liberce nebo do malebného Kryštofova údolí.
Zoologická a botanická zahrada

Zoologická a botanická zahrada

Po opo obědě chodíme do zoo. Exotická zvířata tady chovají už sto let, což je nejdéle v České republice. Podle místních bílých tygrů se dokonce jmenuje náš stejně dravý hokejový tým. Masožravkám, ale i prastarým bonsajům a největšímu leknínu na světě se zase skvěle daří v botanické zahradě. Vegetariáni, abychom vás úplně neodradili, v centru pro vás máme spoustu skvělých kaváren a vegan-friendly podniků.
Svět vědy a techniky

Svět vědy a techniky

Ne každý vyslyší volání divočiny, která nás obklopuje. Koho to táhne spíš k vědě a technice, vyřádí se v našem science centru iQLANDIA, kde pracují nejlepší odborníci na boj proti nudě a bludům. Tady se v interaktivních expozicích cestuje pomocí stroje času, objevují planety a galaxie ve 4K planetáriu, simuluje zemětřesení, provádějí zábavné pokusy v laboratořích nebo třeba diskutuje s roboty.
Horské túry po Jizerkách

Horské túry po Jizerkách

K udržení duševní i fyzické kondice tu máme propracovanou síť turistických, cyklistických a v zimě i běžkařských tras. Kdo by neznal Jizerskou magistrálu, po které se běhá Jizerská padesátkaběžkařský závod na 50 km? Nejhezčí výhledy jsou ze Smrku, Jizery nebo Smědavské hory, největší adrenalin zažíváme při výšlapu po žebřících na Ořešník a na horských chalupách si vychutnáváme nejsladší odměnu v podobě borůvkových knedlíků z místních borůvek.
Sklo a bižuterie
Naši sousedé z Jablonce nad Nisou se také mají čím chlubit. Z Liberce k nim jezdíme po nejdelší české meziměstské tramvajové trati obdivovat světoznámou bižuterii do Muzea skla a bižuterie. Ostatně tradice sklářství se v této oblasti udržuje již stovky let – zrodil se tu český křišťál. I proto sem občas zabrousíme a odvezeme si domů nějaký ten mistrovský šperk, lustr nebo alespoň frťánkamalá sklenice na likér nebo pálenku.
Výlety po okolí

Výlety po okolí

Když se zrovna netouláme po horách nebo nevykupujeme sklárny, můžete nás potkat s foťákem na krku u majestátního středověkého hradu a renesančního zámku Frýdlant, před barokním chrámem při klášteře v Hejnicích nebo v muzeu lidových betlémů v roubené vesničce Kryštofovo údolí. Do všech těchto kouzelných míst se z Liberce dostaneme pohodlně vlakem.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Spinner