Litoměřice

Užijte si Litoměřice jako my

Litoměřice

Málokdo dokáže odolat kouzlu královského města na soutoku Labe a Ohře, kterému se díky teplému klimatu a úrodné půdě říká zahrada Čech. Kromě úrodné půdy a viničních svahů tu náležitě zvelebujeme také cenné historické památky. Hrdě tak můžeme označit Litoměřice za jedno z nejmalebnějších měst v celém kraji. Ale za návštěvu stojí celoročně i lázeňské Teplice.
Teplice

Teplice

I toto významné lázeňské město má svou honosnou přezdívku – Malá Paříž. Jeho šarm podtrhují rozlehlé parky, architektonické skvosty a bohaté kulturní akce. Jen místo Seiny tu tečou minerální prameny. Na tradiční Zahájení lázeňské sezóny – Lázeňskou – se k nám sjíždí kamarádi a příbuzní ze širokého okolí a uvolněná atmosféra této největší společenské události tu zůstává ještě dlouho po jejím skončení.
Kamenné lázně v Teplicích
Zdejší termální lázně jsou nejstaršími ve střední Evropě. Ostatně od teplých pramenů je odvozen i název města. Našim zkušenostem s léčením pohybového ústrojí, alergií a astmatu můžete věřit, lázeňství se tu věnujeme již déle než 850 let. A vědí to i v zahraničí, protože třeba v novobarokních Kamenných lázních se během procedur ozývá spokojené vrnění v mnoha jazycích. Nejinak tomu je také v nově otevřeném termálním centru Thermalium.
Lázeňský život v Teplicích
K pobytu v lázních patří také zdravotní procházky a chytání lelků. A na to jsme tu dokonale připraveni. Kdo upřednostňuje zelené oázy, volí Zámeckou zahradu, Havlíčkovy sady, Šanovský park nebo park Letná (neplést s Prahou) s krásným výhledem na město. Milovníci architektury zase sledují z předzahrádek restaurací přehlídku historických slohů na Zámeckém náměstí.
Tradiční český cibulák z Dubí

Tradiční český cibulák z Dubí

Každá česká hospodyňka zná tradiční cibulák – nádobí z bílého porcelánu s modrým rostlinným dekorem. Vyrábí se kousek od Teplic v městečku Dubí. Návštěvu místní porcelánky vám musíme doporučit, protože vám tam mimo jiné prozradíme, že s cibulí zas tak moc společného nemá. Aha. A vy pak tímto paradoxem budete ohromovat všechny majitele slavného modro-bílého servisu.
České středohoří

České středohoří

I z naší země kdysi vyrostly sopky, nejvíce na severozápadě Čech. Díky jejich krajinotvorné schopnosti na nich teď můžeme vypouštět páru my, a to nejlépe na kole. České středohoří je protkané cyklostezkami s vrchařskými prémiemi v podobě parádních výhledů. Nejcennější trofejí je ale Milešovka, největrnější hora České republiky, jejíž dosažení je vždy doprovázeno erupcí radosti.
Labská cyklostezka
Ne každý cyklista je vrchařským fanatikem (i když profi dresy nosíme všichni). Většina z nás si to radši dává na pohodu a občas to proloží guláškem, pivečkem nebo koupačkou. Máte to podobně? Tak zkuste cyklostezku, která vede podél celého toku Labe až k Severnímu moři. Její část v Českém středohoří s nádhernými pískovcovými skalami a množstvím vyhlídek (třeba z hradu Střekov) je podle nás vůbec nejhezčí. Náš tip: My po ní radši jezdíme sice proti proudu, zato po větru.
Památná hora Říp

Památná hora Říp

Pro Čechy je Říp mytická hora spojená s pověstí o vzniku naší země – aspoň jednou za život by se toto posvátné místo mělo navštívit. Je to sice trochu krpál, ale náš bájný praotec Čech to taky zvládl, a to ještě neměl vyšlapanou cestičku. Na druhou stranu se ani nedivíme, že už se mu pak nechtělo dál. Založit vlastní zemi už sice nestihnete, ale poohlédnout se v místním občerstvení po mléku a strdímedu by možná stálo za to.
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Spinner