Užijte si Ostravu jako my

Ostrava

Když tu naši předkové robilipracovali v dolech a hutích, nemohli tušit, že jejich monumentální dílo přetvoří další generace na unikátní kulisy pro kulturní akce světového formátu. Vdechnout Ostravě nový život nám dalo zabrat, ale výsledek stojí za to. Přijeďte se přesvědčit!
Dolní oblast Vítkovice

Dolní oblast Vítkovice

I když se tu zrovna nekoná jeden z hudebních festivalů, tento areál bývalých železáren stojí za návštěvu. My sem po šichtěsměně jezdíme výtahem na flat white a dortíky na nástavbu vysoké pece Bolt Toweršroubová nebo Boltova věž podle sprintera Usaina Bolta s výhledem na celé město (a pořizujeme si přesně takové fotky, díky kterým máme tolik followerů). Kdo chce, zajde si na koncert nebo přednášku do bývalého plynojemu, a kdo by ještě neměl dost, v expozicích Světa techniky může strávit klidně celý víkend.
Landek Park
Tohle je rozhodně zážitek na celý život a zároveň hluboká sonda do duše Ostravakaobyvatele Ostravy. Na příjemné procházce po vrchu Landek si pro vás připravíme naučnou stezkou s pohledem na řez vrstvami uhlí z doby před 250 miliony let. A pak vám nasadíme blembakhelmu, necháme vkročit do těžní klece a spustíme do nejstaršího dolu ve městě. Říkáme tomu fárání, a když si navzájem popřejete Zdař Bůhhavířský pozdrav, nemusíte se ničeho bát.
Stodolní ulice

Stodolní ulice

Abychom se z náročné a nebezpečné robotypráce dočista nezbláznili, naučili jsme se bavit po svém. A naše výdrž je legendární. Třeba Stodolní ulice si vybudovala pověst významné středoevropské rezervace party zvířat, ale teď už to žije i v dalších koutech města. Nebojte se nás zeptat přímo na místě. Stačí mluvit kratcebez okolků a dlouhých samohlásek a my vám rádi prozradíme tipy na fajnedobré podniky.
Hudební festivaly

Hudební festivaly

Umělci vystupující na Colours of Ostrava a Beats for Love nadšeně sdílejí na sociálních sítích fotky s davy fanoušků v areálu Dolních Vítkovic. I my si tady každé léto spokojeně podupáváme do rytmu hudby mnoha žánrů. Zdejší atmosféra, obzvlášť v noci se světelnými show a videoprojekcemi, je prostě nedostižná.
Centrum Ostravy
Možná to vypadá, že v Ostravě žijí jen bývalí haviřihorníci, hutníci a festivaloví fanoušci. To už ale neplatí, město má i své historické centrum a v něm spoustu kaváren, restaurací a dalších příjemných míst, která zde budujeme společně se svými přáteli. Vrcholovým zážitkem je výhled z radniční věže, odkud můžeme za pěkného počasí sledovat nové trendy až v Polsku nebo na Slovensku. Anebo posmutněle hledět na stadion Bazaly, kde donedávna hrál náš milovaný BanikFC Baník Ostrava.
Halda Ema
Celkem bizarním přírodním úkazem je památkově chráněná halda Ema. Je to 315 m vysoký uměle vytvořený kopec z navezené hlušinyvytěžené nezužitkovatelné horniny, ze kterého se pořád kouří a jehož vnitřní teplota šplhá až k 1000 °C. Sem se chodíme v zimě trochu ohřát a po celý rok tu obdivujeme teplomilnou flóru, stepní faunu a ostravská panoramata. Selfíčkáři, do zbraně!
Moravskoslezské Beskydy

Moravskoslezské Beskydy

Když nás popadne touha po svobodě, vezmeme pár kámošů, batoh a stan a vyrazíme vlakem na čundr. Mimo civilizaci, někam do hor, kde místo signálu wifi poletuje čerstvý vzduch. I vy si můžete udělat výlet do Beskyd, třeba za Radegastemslovanským bohem slunce, hojnosti a pohostinnosti na mytickou horu Radhošť nebo na Pustevny, kde vás okouzlí dřevěné stavby ve slohu lidové secese. Stačí klidně na den, z Ostravy je to hodina cesty.
Lázně Karlova Studánka

Lázně Karlova Studánka

Dokonalým opakem industriální Ostravy jsou starobylé lázně Karlova Studánka, kam si jezdíme napravit tělo a uzdravit plíce díky nejčistšímu vzduchu v celé střední Evropě. Leží přímo na úpatí Pradědu, nejvyšší hory Jeseníků, a kromě léčebných účinků mají i blahodárný vliv na ducha – při pohledu na roubené lázeňské budovy v empírovém slohu zaplesá srdce každého estéta.
Další výlety po kraji

Další výlety po kraji

Do pohádkového horského městečka Štramberk jezdíme na místní perníkovou specialitu – štramberské uši. Trochu jiná vůně – oleje a benzínu – nás vábí do muzea slavné automobilky Tatra v nedaleké Kopřivnici. A kdo by si rád připomněl, jak se kdysi žilo bez splachovacího záchodu a s kohoutím budíčkem ve čtyři ráno kvůli podojení krávy, nenechá si ujít skanzenmuzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Další tipy na výlety najdete například zde.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Spinner